Dla kogo jest ten kurs?

Kurs dedykowany jest dzieciom i przy okazji ich rodzicom. Uwaga, większy wgląd we własne myśli, emocje, odczucia z ciała – potrzebujemy tego wszystkiego do codziennej autoregulacji (przetwarzania sensorycznego). W holenderskich szkołach dzieci ćwiczą uważność codziennie wraz ze swoimi nauczycielkami. Dzięki temu łatwiej wchodzą w edukacyjne aktywności, są spokojniejsze i milsze dla siebie nawzajem.

Kurs nadaje się także dla dzieci z ADHD, dysleksją, autyzmem, a także innymi rozwojowymi potrzebami. Możliwe, że będzie potrzebny wydłużony czas treningu, albo większe zindywidualizowanie spotkań. Nie jest to oczywiście, lekarstwo na wszystkie problemy dziecka, ale może okazać się wartościowym narzędziem w codziennych trudnościach. Ćwiczenia mogą pomóc w gonitwie myśli, stałej konieczności poruszania się albo natychmiastowej potrzebie robienia tego, o czym się pomyślało.

Metoda została stworzona przez Eline Snel – holenderską nauczycielkę mindfulness oraz terapeutkę. Kilkanaście lat temu została poproszona o poprowadzenie zajęć z uważności dla dzieci. Bazując na własnej praktyce, wielu próbach i poszukiwaniach najlepszej drogi nauczania, Eline doszła do wniosku, że dzieci można nauczyć mindfulness, ale z wykorzystaniem nieco innych metod niż te dla dorosłych. Tak Żaba o imieniu Fred stała się przewodnikiem dzieci w treningu uważności – Metoda Eline Snel „Uwaga, to działa!”. Metoda została przygotowana z dużą starannością, tak aby dostosować treści odpowiednio do wieku uczestników. Powstały również dwie książki: „Uważność i spokój żabki” oraz „Daj przestrzeń i bądź blisko”, które doskonale uzupełniają trening.

ADRES

Winogrady 69
60-659 Poznań
508-812-909

Newsletter